KORZYSTAJ Z PRODUKTÓW S'OUVRE PROFESSIONAL REGULARNIE I ODBIERZ URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE W ATRAKCYJNEJ CENIE. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

BLOG S'OUVRE PROFESSIONAL

Zdrowe i lśniące włosy każdego dnia

Piękne i lśniące włosy są niewątpliwym atutem wizerunku każdego człowieka. Gęste i zadbane świadczą o dobrej kondycji zdrowotnej i stanowią ogromny atut naszego wyglądu. Świadoma pielęgnacja włosów polega nie tylko na przestrzeganiu higieny i stosowaniu odpowiednich kosmetyków. Ogromną rolę odgrywa również właściwa i dobrze skomponowana dieta dostarczająca wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i składników mineralnych. To od nich w dużej mierze, zależy jak będą się prezentować nasze włosy i czy będziemy dumni z ich kondycji.

Zdarza się jednak, że czasem borykamy się z poważnymi problemami włosów lub skóry głowy, z którymi ciężko poradzić sobie bez specjalistycznego wsparcia, eksperta zajmującego się wyłącznie dolegliwościami skóry głowy i włosów.

Czym zajmuje się trycholog i w jaki sposób może nam pomóc?

Trychologia to stosunkowo młoda dziedzina, świat zainteresował się nią na początku XX wieku. W 1902 roku w Anglii otworzono pierwszy i najstarszy na świecie Instytut Trychologiczny, od tego czasu w tym kierunku wydarzyło się naprawdę wiele. Dziś trychologia jest dyscypliną, z której możemy korzystać, gdy nasze włosy potrzebują specjalistycznej pomocy.

Zadaniem trychologa jest rozwiązywanie problemów skóry głowy i włosów. Wbrew błędnym przekonaniom, trycholog nie jest lekarzem – jest specjalistą, którego zadaniem jest dobranie indywidualnej pielęgnacji i rozwiązań, które pomogą zachować piękne włosy. Do trychologa można zgłosić się ze wszystkimi najczęściej spotykanymi problemami, między innymi:

  • Łupieżem,
  • Łojotokiem,
  • Atopowym zapaleniem skóry głowy,
  • Rozdwajającymi się końcówkami,
  • Świądem skóry głowy,
  • Nadmiernym wypadaniem włosów.

Zadaniem trychologa jest prawidłowe zdiagnozowanie problemu, z którym boryka się pacjent. Diagnoza stawiana jest na podstawie wnikliwie przeprowadzanego wywiadu zdrowotnego oraz analizy badań laboratoryjnych. Po stronie trychologa stoi zatem nie tylko zaproponowanie nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale i rozwiązań, które pozwolą holistycznie podejść do tematu poprawy ogólnej kondycji zdrowotnej, co stanowi świetne wsparcie dla skóry głowy i włosów.

Witaminy dla zdrowych i silnych włosów?

Włosy są przydatkami skóry, skąd nikogo nie powinno dziwić, że ich wygląd i kondycja w dużej mierze zależą od prawidłowego stylu odżywiania. Mieszki włosowe to jedne z najbardziej aktywnych metabolicznie struktur w organizmie, dlatego by włosy były zadbane, należy dobrze je odżywić. Urozmaicona, bogata w składniki odżywcze dieta dostarcza naszym włosom wszystko czego potrzebują do zachowania pięknego i atrakcyjnego wyglądu.

Szczególnie ważną rolę w świadomej pielęgnacji włosów, stanowi odpowiednia suplementacja. Najważniejszymi witaminami, których wpływ na kondycję włosów został szeroko opisany w literaturze są:

  • Witamina E, która w połączeniu z witaminami z grupy B stymuluje mieszki włosowe do intensywniejszej pracy, dzięki czemu skóra głowy produkuje mocniejsze, gęstsze włosy. Witaminę E znajdziecie w suplemencie diety ForSkin + CoQ10, produkt ten zawiera również jod, który pomaga w zachowaniu zdrowej skóry.
  • Witaminy z grupy B, które mają korzystny wpływ na podziały komórkowe, między innymi te zachodzące w mieszkach włosowych. Składniki należące do tej grupy odpowiadają również za prawidłowy metabolizm skóry, utrzymanie odpowiedniej pigmentacji włosów, a także za regulację wydzielania sebum. Suplementem diety, który może dostarczyć nam pełnego spektrum witamin z tej grupy jest produkt Vitamin B Plus. Znajdziecie w nim aż 11 różnych witamin należącej do rodzin B.
  • Witamina C jest składnikiem, który ma pośredni wpływ na kondycję skóry i włosów. Witamina C bierze udział w syntezie kolagenu, który zapewnia optymalną ochronę skóry głowy. Składnik ten najlepiej dostarczać w formie naturalnej, świetnie sprawdzą się tu ekstrakty roślinne, np. ekstrakt z owocu dzikiej róży, aceroli, jagód goji – wszystkie z nich w towarzystwie balsamki ogórkowatej znajdziecie w suplemencie Vitamin C.
  • Witamina D3 – bierze aktywny udział w prawidłowym cyklu wzrostu włosa. Niedobory tej witaminy, mogą przyczyniać się do nadmiernego wypadania włosów. O odpowiednią podaż witaminy D w diecie należy dbać nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale przez cały rok – a pomóc w tym może Wam suplement Vit. D3+K2, który świetnie uzupełni Waszą dietę w ten zwykle niedoborowy składnik.

Zadbaj o swoje włosy z kompleksową pielęgnacją Sovure?

Kompleksowe dbanie o włosy wymaga stosowania szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Uzyskaj efekt wyjątkowo gładkich i zdrowo wyglądających włosów dzięki Kuracji Zdrowe Włosy. Dzięki zawartej w produktach Souvre aktywnej keratynie szybko odbudujesz uszkodzenia struktury włosów, dogłębnie je regenerując i wzmacniając ich barierę ochronną. Kolagen głęboko zregeneruje i odżywi skórę głowy nadając włosom zdrowy wygląd i piękny połysk. Pozostałe składnik aktywne, ekstrakt z miodu i jedwabiu oraz D-Pantenol wpłyną pozytywnie na sprężystość i witalność Twoich włosów. Kuracja szczególnie polecana jest osobom, które posiadają słabe i łamliwe włosy, zniszczone promieniami UV lub zabiegami fryzjerskimi.